Cursus Mede Maken

Bij Hammerhof kun je een cursus mede maken volgen. Mede, ook wel godendrank genoemd, werd door de oude Grieken ontdekt rond 400 voor Christus. Het is de bedoeling dat je van je eigen honing mede maakt. Mocht je geen eigen honing hebben is dit geen probleem. Dan kan Hammerhof hier voor zorgen. Deze cursus is een leuke en leerzame activiteit voor groepen zoals vrienden, familie of collega's. Je leert er de basis om mede te maken en waar je op moet letten om goede mede te maken. Ook krijg je de middelen mee om thuis verder te gaan met mede maken. Onder het genot van een hapje en een drankje maak je zelf mede onder begeleiding van likeur- en wijnmeester Ben Kogelman. Aan het einde van de cursus ga je met 25 flessen eigen gemaakte mede naar huis, zodat je ook thuis kunt nagenieten van de mede die je zelf hebt gemaakt.

Beschrijving cursus
We beginnen met koffie, thee of fris en ondertussen wordt er over Hammerhof verteld. Er wordt uitleg gegeven over de visie, werkwijze en biologische manier van werken. We zullen dan samen een excursie over Hammerhof maken, waarna we weer terugkomen in de wijnmakerij. Daarna beginnen we met een deel theorie en het opzetten van een mede-vat. Dan worden de recepten doorgenomen en gaat iedereen aan de slag om zijn gistvaatje op te starten. Dit gaat natuurlijk onder begeleiding van de likeur/wijnmeester. Tijdens het proces van mede maken zal de mede diverse malen geheveld moeten worden om deze helder te krijgen. Ondertussen kan er andere mede geproefd worden en worden er hapjes verstrekt.

Tijdsduur
De cursus neem per dagdeel 4 uur in beslag. We komen 4 dagdelen bij elkaar over een periode van 9 maanden.

Naast het maken van mede is het volgende bij de cursus inbegrepen:

Mede proeven Mede proeven

Tijdens de cursus kun je Hammerhof mede, wijn en likeur proeven uit het Hammerhof assortiment.
 

Koffie voor bij de cursus Koffie, thee of fris

Tijdens de cursus wordt er koffie, thee of fris geschonken.

Sallands brood Hapjes

Er worden tijdens de cursus hapjes geserveerd van Sallandse streekproducten.
Dit zijn producten zoals eigen gebakken brood met bijvoorbeeld geitenkaas en honing.

Excursie Excursie

Je krijgt aan het begin van de cursus een rondleiding bij Hammerhof met uitleg over de natuur, de biologische teelt, de bloemen, planten, bomen en struiken, de honing en bijen en de mini wijngaard.

Goodybag logo Goodybag

Na afloop van de cursus krijg je een goodybag mee naar huis met 25 flessen Hammerhof mede ter waarde van 225 euro. Ook krijg je het gistigsvat, waterslot, hevelslang en roerlepel mee naar huis.

impressie groepsfoto Groepsfoto

De groepsfoto wordt als afdruk nagezonden als herinnering.
Tijdens de workshop worden meerdere foto’s gemaakt welke digitaal worden nagezonden.

Oorkonde cursus mede maken Oorkonde

Elke deelnemer van de cursus mede maken bij Hammerhof ontvangt een gesigneerde oorkonde.
Deze oorkonde dient als bewijs van deelname aan de cursus en bevestigd de opgedane vaardigheden.

Kosten

De kosten zijn afhankelijk van het aantal personen dat met de workshop mee doet:
10 personen € 290,- per persoon
15 personen € 270,- per persoon
20 personen € 250,- per persoon

Wanneer je met minder dan 10 personen een cursus wil volgen wordt er gekeken of er groepjes gecombineerd kunnen worden.
De cursus kan in overleg voor grotere groepen op locatie gegeven worden.

Contact
Zijn er vragen of wil je de cursus volgen? 
Neem dan contact op met Hammerhof.
​Onze contactgegevens zijn te vinden op de contactpagina.